Trener personalny - Ujawniamy słabe punkty!

Trener personalny - Czyli kto? Trener personalny to osoba która ustali Twój indywidualny program treningowy, wybierając ćwiczenia zgodnie z wyjściowym poziomem aktywności. Czy Twój trener personalny ma wystarczające umiejętności do poprowadzenia treningu który wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie? Ćwiczenia pod okiem osobistego trenera zyskują na popularności, dają pewność, że przeznaczony na nie czas i pieniądze da najlepsze wyniki. Jak odróżnić profesjonalnego trenera osobistego  od dyletanta?

Trener personalny? Klient wymaga od trenera personalnego określonego poziomu fachowości i odpowiedniej dozy profesjonalnej wiedzy, domniemując, iż luksusowa usługa będzie warta swojej ceny. Rozczarowanie niekompetencją trenera może się więc stać znamienną przyczyną obniżenia renomy instruktora, a złe rekomendacje szybko znajdują odbicie w rentowności utrzymania takiego trenera w ośrodku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, trener personalny zobowiązany jest więc odebrać staranne wykształcenie bazowe, a potem stale podnosić poziom swych kwalifikacji.

Choć ta konieczność generuje nieuchronne koszta, to jest jedyną możliwością wybicia się w stale rosnącym środowisku sportu, fitnessu i rehabilitacji. Jak zostać dobrym trenerem personalnym?Aby zostać trenerem personalnym wystarczy ukończyć jeden z dostępnych na rynku kursów "na trenera personalnego". Podstawowym krokiem ku świetlanej przyszłości uznanego trenera personalnego jest pokorna weryfikacja stanu swojej wiedzy. Bezpośrednio po kursie większość adeptów przeżywa rodzaj uniesienia, wynikającego z pewności, co i z kim należy praktykować, w bezdyskusyjnym przyjęciu gładkiej teorii i na praktycznej bazie doświadczenia tylko z własnym ciałem.

Wybrane ćwiczenia zapamiętuje się jako „te dobre” na to, czy na tamto, ponieważ w osobistym odczuciu one właśnie wymagały największego wysiłku. Cała przyjęta wiedza jest świeża i klarowna, pomysły wręcz zalewają horyzont, a ciało rwie się do pracy. Nieuchronne nadejście realiów często trochę podcina skrzydła, zwłaszcza bardziej ambitnym trenerom, którym nie brakuje zdrowego krytycyzmu w ocenie własnej pracy.

Okazuje się bowiem, iż to, co nam i naszym organizmom wydawało się być banalne, komuś innemu może się wydać wyzwaniem nie do podjęcia, podczas gdy tzw. „dobre ćwiczenia” nie sprawią aż takiej trudności, lub – paradoksalnie – pogorszą zdolności klienta (przepracowanie układu ruchu, szkodliwe kompensacje, mikrourazy, itp.)Kurs Trenera Personalnego - Co umiesz?Wówczas często pojawia się żal i wątpliwości – a na szkoleniu mówili inaczej, a nikt mi nie zasygnalizował, że to może wywołać określone zaburzenia, a skąd mogę wiedzieć, co robić z klientem przewlekle bólowym, który chce / musi ćwiczyć określone aktywności, a ciało mu nie pozwala?

Mimo, iż jest to moment nieprzyjemny, to właśnie tutaj rodzi się potrzeba zdobycia nowej wiedzy i weryfikacja, na ile na czasie jest to, co być może ktoś słyszał na studiach kilka lat temu, korzystając z podręczników, które już wówczas miały wcześniejszą datę wydania, a proces wydawniczy sam w sobie także wymagał roku, czy dwóch? Kto wtedy myślał o tym, żeby motywować wykładowców, aby zamiast literaturą statyczną, posiłkowali się najbardziej aktualnymi artykułami prasowymi, z załączeniem pozycji anglojęzycznych (język angielski jest najbardziej rozpoznawalny, a to właśnie w krajach Zachodu toczy się najwięcej interesujących badań, wymagających określonego statusu majątkowego badacza)?

Nie należy w tym momencie podważać z założenia całej podręcznikowej wiedzy, ponieważ to na jej kanwie wyrastają dobre praktyki, jednak bezspornym jest fakt, iż wiele nowych w momencie tworzenia podręcznika koncepcji traci na aktualności w kolejnym miesiącu, rozbijając się o srogą rzeczywistość, kiedy rozdziału z książki zmienić się już nie da. Właśnie dlatego literatura cykliczna jest znacznie bardziej bieżąca i stwarza większe możliwości posiadania stale świeżych wiadomości. Nie trzeba przyjmować ich za pewnik, jednak własną opinię wypada mieć, tym bardziej, iż w dobie Internetu nasi klienci często przychodzą na zajęcia świetnie przygotowani teoretycznie – bardzo niezręcznie jest zostać zawstydzonym pytaniem o coś, o czym się w życiu nie słyszało, a potem „skasować” 150 zł na dostęp klienta do naszej osoby i naszej wiedzy.

Jak znaleźć profesjonalnego trenera personalnego?Konkluzja jest dość prosta – ten, kto chce skutecznie realizować swoją misję niesienia pomocy osobom, pragnącym doskonalić swoje walory fizyczne, najlepiej za dobre pieniądze, zmuszony jest porównywać swoje wiadomości i umiejętności z innymi trenerami, wyrównując własne odkrywane na bieżąco deficyty, obserwować uważnie efekty swojej pracy i kalkulując swój poziom zadowolenia z zawodu w przeliczeniu na złotówki i ilość przysłowiowych „poniedziałków”.

Profesjonalnego trenera personalnego dobrze obsadzonego w realiach zawodowych cechuje znajomość szerokiego wachlarza narzędzi diagnostycznych (testy i badania funkcjonalne), pozwalających wychwycić mocne i słabe strony klienta, elastyczna zdolność do tworzenia oraz swoistego żonglowania znanymi technikami i ćwiczeniami w celu zapewnienia klientowi optymalnego i indywidualnego treningu oraz poczucie satysfakcji duchowej i finansowej z dobrze wykonanej pracy.

Sukcesy i kolejne osiągnięcia motywują zwrotnie do dalszego rozwoju, a zdobywanie wyższych kompetencji – zamiast być przykrą koniecznością – staje się wycieczką w coraz lepiej znany i ciekawy świat prosperity.autor: Katarzyna Kołodko jest wykładowcą na Medycznym Uniwersytecie w Białymstoku, dyrektorem Centrum Rehabilitacji w Białymstoku, absolwent BBPilates school. Prowadzi szkolenia uzupełniające dla trenerów personalnych, trendów fitness oraz fizjoterapeutów.

KURS INSTRUKTORA PILATES I i II STOPIEŃ W STOPNIU ROZSZERZONYM PRACA W GRUPACH ZWIĘKSZONEGO RYZYKA - TRENING MEDYCZNY

  • CERTYFIKAT:Instruktor Pilates- Praca na matach I i II stopień
  • CERTYFIKAT: w języku angielskim
  • CERTYFIKAT: Instruktor Pilates - "Specjalizacja Core" praca w grupach zwiększonego ryzyka: Senior Ćwiczenia po porodzie Zdrowy kręgosłup

Telefon : +48 796 207 748 Nasza strona BBPILATES SCHOOL

Najlepsi absolwenci mogą przystąpić do dodatkowego egzaminu kwalifikacyjnego i uzyskać tytuł: TRENER PERSONALNY - SPECJALIZACJA COR

Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami.

Miejsca Szkoleń

*

Halifax

United Kingdom

*

Warszawa

Poland

*

Podkowa Leśna

Poland

*

Phone : +48 796 207 748

Phone : +44 74 90 78 99 98

Email : pilateseci@gmail.com