Kurs Instruktora Pilates - Historia powstania metody Core - Odpowiada twórca Anna Ścisłowska dyrektor BBPilatesschool

Chania

Kurs Instruktora Pilates w naszej szkole...Kiedy 9 lat temu pisałam artykuł dla Instruktorów Pilates - "Pilates i Pilates Core co łączy a co dzieli" klasyczna metoda Pilates rozwijała się dopiero w Polsce....... Pracując już na długo wcześniej metodą klasyczną dostrzegłam wiele niejasności.Wieloletnia praktyka pozwoliła mi na postawienie sobie pytań na które w tamtym czasie odpowiedzieć nie potrafił mi nikt, tak rozpoczęła się moja droga w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Czym jest Core?

Moje pierwsze publikacje alarmujące o przeciążeniach kręgosłupa jak np. artykuł"Setka Pilates jest szkodliwa dla kręgosłupa" spotkał się z bardzo dużym zaciekawieniem moich czytelników, jednocześnie natrafiłam na wielki opór i agresję skierowaną ze strony zwolenników klasycznej metody Pilates.To mnie nie powstrzymało a wręcz bardzo zmotywowało do większej pracy.Jednym z wielu autorów badań do których dotarłam w tamtym czasie był doktor Stuart McGill. To czego dowiedziałam się z jego wieloletnich badań nad kręgosłupem utwierdziło mnie w przekonaniu iż podążam we właściwym kierunku.

Przez ostatnie kilka lat ciężko pracowałam nad zamknięciem Metody Pilates Core tworzącej spójną niepodważalną koncepcję. Dziś mogę powiedzieć że wiem czego i dla czego uczę. Piszę ten artykuł ponieważ zwróciłam uwagę iż wielu z absolwentów BBPilates school prowadzi obecnie swoje szkolenia pisząc że doszli do tych wniosków sami.... no cóż dzisiejsze czasy polegają na kopiowaniu pracy do której Ci najbardziej wytrwali dochodzą kilkadziesiąt lat wystarczy zmienić kilka drobnych rzeczy i możemy powiedzieć że "To Moje"Ostatnio natrafiłam na informację że to Stuart M. McGill stworzył Pilates Core. Muszę szczerze przyznać że pomysł na marketing z pominięciem mojej osoby jest bardzo chwytliwy:) Fakt jest taki iż doktor Stuart McGill współpracuje od pewnego czasu ze mną jednak metody nie stworzył stworzyłam ją sama. Oczywiście jego prace naukowe pozwoliły mi usystematyzować moją wiedzę i zrozumieć jakie czynniki wpływają na przeciążenia kręgosłupa. Zrozumiałam czym jest głęboki gorset mięśniowy i w jakiej przestrzeni się poruszać aby nie zaburzyć prawidłowych wzorców Cała koncepcja metody stworzona została jednak przeze mnie. Od 9 lat dziele się tą wiedzą pisząc wiele artykułów a sprawny wymagający czytelnik może z łatwością ocenić kiedy i co kto stworzył poszukując szkolenia Pilates Core.

Poniżej znajdą Państwo link do jednego z moich pierwszych artykułów ukazujący różnicę między klasycznym Pilatesem a moją metodą.

Pilates i Pilates Core co łączy a co dzieli?

W podsumowaniu bardzo cieszę że" Kurs Pilates Core" to fraza często wyszukiwana w internecie co pokazuje, że zainteresowanie moim szkoleniem jest bardzo duże.Pozdrawiam Serdecznie Anna Ścisłowska

Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami.

Miejsca Szkoleń

*

Halifax

United Kingdom

*

Warszawa

Poland

*

Podkowa Leśna

Poland

*

Phone : +48 796 207 748

Phone : +44 74 90 78 99 98

Email : pilateseci@gmail.com