Kurs Pilates BBPilates School Anna Ścisłowska

autor

Jeśli jesteś zdecydowany ukończyć kurs pilates w naszej szkole zapoznaj się z materiałem który przygotował nasz nauczyciel prowadzacy. Nazywam się Anna Ścisłowska. Przygotowałam dla Państwa kilka słów o moim szkoleniu. Dziś rozszerzona wiedza z poziomu przygotowania prawidłowego treningu dla osób z problemami kręgosłupa w tym osób z rozstępem mięśnia prostego czy osób z osłabieniem mięśni dna miednicy ( Panowie i Panie ) nie powinna być postrzegana jako wiedza na poziomie ponad podstawowym, lecz powinna być podstawą podstaw. To obecne minimum, aby móc pracować z klientem w grupie czy indywidualnie. Moje podejście od początku prowadzenia szkoleń było takie i pozostaje niezmienne. To absolutny wymóg absolutne minimum.

Moimi absolwentami są doktorzy specjalizujący się w treningu osób z problemem kręgosłupa, fizjoterapeuci, jak i osoby niemające wcześniej żadnego przygotowania kierunkowego, Czemu na szkoleniu mogą spotkać się osoby z tak skrajnie różnym poziomem wiedzy i tu odpowiadam na najczęściej zadawane pytanie.

Pomimo iż moje wykształcenie jak mi się kiedyś wydawało przygotowało mnie zawodowo, to cała wiedza, którą na ten czas posiadałam, musiała zostać mocno zrewidowana. W czasie mojej wieloletniej praktyki przy obserwacji ponad 3000 osób byłam zmuszona mocno skorygować swoją wiedzę i zacząć się uczyć od początku. Chciałam zrozumieć nie tylko umieć. Metoda Pilates w klasycznej wersji została również zweryfikowana w podstawie.

Stabilności jako takiej czy kręgosłupa nie osiąga się przyciągając pępek do kręgosłupa to mit mitów. W ciągu ostatnich kilku lat moje publikacje przeczytało kilkadziesiąt tysięcy osób ha powstały nawet w oparciu o tą wiedzę szkolenia na szczęście szczątkowe niemające nic w wspólnego ze zrozumieniem wartości, jakie mam do przekazania.

Czy klasyczny pilates jest zdrowy?

Nie i nigdy nie był choć na moim szkoleniu bronię samej koncepcji która moim zdaniem na potrzeby rynku w tamtych czasach została przekłamana. Joseph Pilates zrobił wiele i bardzo wiele, należy mu się szacunek. Dziś zapewne pracował by inaczej, mamy dużo większe możliwości obserwacji, analizy zachowań ciała, mamy dużo lepszą aparaturę diagnostyczną.

Co otrzymasz uczestnicząc w szkoleniu?

Kiedy zbudujesz swoją klasę nie będziesz improwizował. Wiesz że to człowiek, zaufał Ci, przyszedł do Ciebie nie tylko po efekty ( a są bardzo szybkie ) ale po to byś mu pomógł. Bierzesz za niego pełną odpowiedzialność i wiesz o tym

Trening jest idealnym uzupełnieniem o celowanej terapii, co wyróżnia go na tle pozostałych propozycji na rynku. Szacuje się że u osób z problemem kręgosłupa epizody bólowe pojawiają się już po kilku miesiącach terapii. Czemu kiedy kończymy terapię i czujemy się dużo lepiej temat powraca? To zmora wielu specjalistów na całym świecie.

To w zasadzie bardzo proste. Tak jak w leczeniu choroby leczymy objaw, nie skutek.

Czemu ćwicząc mięśnie dna miednicy mamy coraz większe dysfunkcje? Czemu do specjalistów trafia duża grupa pacjentek z nadmiernym wtórnym napięciem zlokalizowanym w tym rejonie?

Zajmując sie problematyką osłabienia mięśni dna miednicy musimy posiadać niezbędną wiedzę aby znaleźć przyczynę a nie leczyć skutek. Wybiórcze wzmacnianie bez rozumienia samej fizjologi nic nie da, a docelowo tylko je osłabi tworząc wtórną dysfunkcje

Czemu w dobie cudownych ćwiczeń na pośladki do wyboru mamy całą Bibliotekę Aleksandryjską, cierpimy na przewlekłą ich niewydolność? Pytanie powinno brzmieć: Czemu nie działają prawidłowo i jakie ćwiczenia są tak naprawdę najlepsze?

I tu dochodzę do kolejnego tematu mięśni brzucha. Co się stało że co 4 osoba ma rozstęp mięśnia prostego brzucha, a u dużej grupy osób mięsień prosty wykazuje chroniczne przemęczenie i niewydolność? Mamy tyle szkoleń, mamy tyle zajęć, co więc się stało?

Z tym i wieloma innymi tematami, jak na przykład utrwalona duża asymetryczność między prawą a lewa stroną ciała - zmierzymy się równierz na tym szkoleniu.

Świat się zmienił, żyjemy w czasach ogromnej konsumpcji, chcę więcej mocniej intensywniej. Czy aby na pewno nasze ciało jestw stanie sprostać takim wyzwaniom w dobie zminimalizowania wyjściwej aktywności w ciągu naszego dnia? Na co nasze ciało jest gotowe? Kiedy mu pomagasz a kiedy szkodzisz? Ten temat rozwiniemy bardzo wnikliwie na naszym szkoleniu.

Psychosomatyka

Zaburzenia psychsomatyczne w obecnych czasach i choroby z nimi związane są ogrmnym wyzwaniem dla wielu specjalistów.

Stres, depresja, lęk tworzą zwrotne napięcia które bardzo szybko pokazuje nasze ciało, podpowiadając nam, że nie wszystko jest tak jak być powinno...

Dr. Dorota Czechowska

Witam serdecznie, chciałam podzielić się spostrzeżeniami z zastosowania ćwiczeń wśród pacjentów, mianowicie zaraz po ćwiczeniach pacjenci zgłaszją rozluźnienie jakby ktoś zdjął z nich stres a potem mówią, że na kolejny dzień choć wydawało im się, że ćwiczenia są bardzo spokojne i niewymagające to czuli pracę mięśniową.

Czy wiesz że: Jeśli nie będziesz potrafił stworzyć na zajęciach sytuacji w której klient Ci naprawdę zaufa doświadczając tego przez swoje ciało, nie stworzysz wrunków w których bedziesz mógł rozpocząć pracę na poziomie mięśni lokalnych do których należy międzyinymi głęboki gorset mięśniowy.

Od tyle więcej na szkoleniu...


Poniżej odpowiadam na najczęściej zadawane pytania przez osoby które wahają się z decyzją o odbyciu tego kursu dzięki temu podjecie decyzji będzie dużo prostsze

Jestem fizjoterapeutą to szkolenia od podstaw czy muszę uczestniczyć we wszystkich zajęciach?

Tak. Współpracuję z fizjoterapeutami 9 lat i wiem że, aby można zrozumieć pewne mechanizmy muszę zacząć od podstaw. Mnogość szkoleń na rynku jest tak ogromna że czasami choć wszelkie prawa fizyki:) mówią że coś jest oczywiste przy tym całym zamieszaniu wcale tek nie jest:)

Nie wiem czy mój wiek mnie nie dyskwalifikuje?

Nie. Żyjemy poruszamy się, więc co może nas zdyskwalifikować?

Nie wiem czy jestem wystarczająco sprawna fizycznie, czy poradzę sobie na tym szkoleniu?

Tak. Czy Pilates jest dla wybranych, sprawnych inaczej? Przygotowany program zajęć ma byc zdrowy to kwestia bezdyskusyjna, zatem więc nie może nikogo wykluczyć - to bardzo proste.

Czy muszę się wcześniej przygotować np od strony anatomii ponieważ zaczynam od podstaw?

Nie. Wykładam anatomię w sposób prosty równolegle z praktyką. Czym jest sama anatomia? Tekstem na kartce rysunkiem...zrozumienie jak funkcjonuje aparat ruchu już na poziomie podstawowej anatomii pozwala zrozumieć te nawet najbardziej zawiłe kwestie. Był moment że zastanawiałam się nad tym, ale kiedy w czasie kursu pytam np fizjoterapeutów o szczegóły nie koniecznie wiedzą i nie muszą, w praktyce używamy tego co nam potrzebne skupiając się na meritum a nie tworzeniem nowych historii.

Jak to możliwe aby na jednym szkoleniu opanować i przyswoić informacje z budowy treningu dla kobiet po ciąży, osób starszych, osób z problemem kręgosłupa?

Tak. Człowiek jest jeden to szkoleń mamy wiele:) To ja może zadam pytanie?:) Czemu osoby w wieku 20+ mają dysfunkcje jakie mogłam zaobserwować kiedyś tylko u osób powyżej 40?. Człowieka nie dzielimy na kawałki musimy nauczyć się tylko patrzeć ja otwieram oczy. Nigdy nie wiemy jaki klient przyjdzie na nasze zajęcia, z jakimi problemami czy dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu przyjdzie nam się zmierzyć.

Często w podsumowaniu kursu słyszę Pani Aniu czemu mi tego nikt wcześniej nie powiedział? Przecież moje ogromne problemy z kręgosłupem zawdzięczam sobie, nikt na pewne rzeczy nie zwraca uwagi. I co mam powiedzieć? Dramatów ludzkich na przestrzeni ostatnich lat przeżyłam wiele, świat jest taki jaki jest, w nim dziś niewiele liczy się człowiek

Czy szkolenie jest dla wszystkich?

Nie. Szkolenie nie jest nie dla wszystkich. Komu dziękuję? Trenerom personalnym którzy swoim wyglądem zastępują wiedzę, nie wnikam w szczegóły, każdy robi to co chce. Nie neguję człowieka choć sama spotkałam się już z mobbingiem ze strony instruktorów i trenerów, którzy często nie będąc na moim kursie wylewają na mnie swoje flustracje rozumiem, kiedyś robiłam to samo...

Jak to powiedział pewien uczony "każdy otrzymuje to na co jest gotów"

Jeśli znasz kilkaset ćwiczeń i uważasz że kolejne które wprowadzasz jest odbiciem profesjonalizmu, bo wiesz tyle jak je wykonać i to Ci wystarcza to ok. Pozostaję otwarta na dyskusję, jednak komentarze w stylu nie idźcie na ten kurs bo w jakieś grupie społecznościowej go nie polecają po prostu kasuję. Czemu? Nie pozwolę na to, aby ktoś kogo wiedza pozostaje na tym poziomie wprowadzał negatywne reakacje dla osób, które chcą wiedzieć więcej. Nigdy nie ulegałam presji srodowiska fitness i nie będę. Rzetelna wiedza ni epodlega chwilowym modom które pojawiają się w świecie fitness. Byłam instruktorem przez wiele lat, rozwinęłam się po to aby móc pomagać ludziom a nie podnosić sobie samoocenę :) Nie walczę i walczyć nie będę. Proponuję zatem aby czas poświęcony na hejt przeznaczyć na spacer, to na pewno lepiej zrobi:)

Polecam dla ciebie wybrane tematy:

Trener personalny - Czyli kto?

Rozstęp mięśni brzucha co wiemy?

W jakich pozycjach powinniśmy ćwiczyć. Cz.1

W jakich pozycjach powinniśmy ćwiczyć. Cz.2

Jak prawidłowo i skutecznie ćwiczyć mięśnie brzucha?

Czemu ćwiczenia na piłce mogą być bardzo szkodliwe?

Jak prawidłowo aktywować mięśnie głębokie brzucha - Fakty i Mity

Czy kobieta ciężarna może ćwiczyć? Fakty i Mity cz 1

Jak zadbać o brzuch po ciąży?

Dla kogo jest ten kurs?

Zacznijmy od samych ćwiczeń: Jeśli zaczynasz zadawać sobie pytania: Po co one są? Czy są odpowiednie? Jeśli zapala Ci się coraz więcej lampek czujesz że wiesz dużo, ale czegoś co uspójnia Twoją wiedzę brak. Jak połączyć techniki, aby nie zaburzyć sygnałów w ciele? Myślisz coraz częściej nad techniką pracy a przede wszystkim możliwościami swoich klientów? Jeśli informacje które posiadasz z różnych źródeł konfliktują ze sobą. wzajemnie...Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powinien wyglądać trening, który uwzględnia potrzeby klienta, lecząc jego Ciało, a przy tym, dba również nad wyraźną poprawa samego jego wyglądu:) Zapraszam na mój kurs.

Może nie jesteś trenerem a pasjonuje Cię ruch, być może sam masz poważne problemy ze swoim ciałem, jesteś po operacji, zapraszam pomagam wielu Tobie też a może ty kiedyś komuś:)

Pozdrawiam Serdecznie

Anna Ścisłowska

dyrektor PilatesECI

Elżbieta Zarembska Fizjoterapeutka

Jestem fizjoterapeutą, mamą i przede wszystkim kobietą. Urodziłam dwóch cudownych chłopaków- dwa razy przez cesarskie cięcie. Po 8 miesiącach od drugiego porodu zaliczyłam także laparoskopowe usunięcie wyrostka robaczkowego.

Wszystkie te ciekawe operacje wpłynęły na moje ciało. Wszystkie były w obrębie brzucha, więc wydawać by się mogło, że moje przypadłości będą dotyczyć tylko jego. Nic bardziej mylnego. Po drugim porodzie ból kręgosłupa lędźwiowego uniemożliwił mi spanie w najlepszej dla mnie pozycji- na brzuchu.

Ból i uczucie zesztywnienia skutecznie mnie wybudzały. W drugiej ciąży, zdecydowanie bardziej niż w pierwszej przybrałam na wadze, poza tym nie chodziłam na ćwiczenia tak jak w pierwszej i wszystko to razem spowodowało rozstęp mięśnia prostego brzucha, który niestety nie zszedł się po czasie.

Na to wszystko zaczęło odzywać się moje dno miednicy- mój pęcherz zaczął zachowywać się nieco dziwnie, wołał częściej i nawet wtedy, gdy nie było do końca takiej potrzeby. Niestety trochę to trwało nim dzieci podrosły (6 lat) i dało mi to czas, żeby się wsłuchać w siebie. Odezwał się we mnie fizjoterapeuta, który stwierdził, że coś jest nie tak i trzeba szukać rozwiązań.

Zaczęło się od szkolenia z rozstępu mięśnia prostego brzucha, ale szkolenie jakby oderwane od całości pozostawiło niedosyt. Szukałam dalej i znalazłam solidną wiedzę i podstawę do pracy, na szkoleniu z dna miednicy mgr Izy Żak. To właśnie ona doradziła mi, żeby poszerzyć swoją wiedzę i spróbować z pilates core.

I tak trafiłam do szkoły pani Ani Ścisłowskiej BBPilates School. Intensywny 6-dniowy kurs, który otworzył mi oczy na ciało jako całość. Ćwiczenia u Pani Ani nie były wyczynowe, nie powodowały wypocenia i zmęczenia takiego jak po zajęciach fitness. Ruch wykonywany w niewielkim zakresie, w odpowiedniej pozycji wyjściowej daje świetne rezultaty nie tylko treningowe, ale także lecznicze.

Jako fizjoterapeuta zdawałam sobie z tego sprawę, ale tu dostałam gotową encyklopedię jak prowadzić trening, jak go rozwijać i jak dawkować stopień trudności. Szkolenie odbyłam w lutym, a w marcu zamknięto nas w domach i to był dla mnie bodziec- miałam czas, żeby poświęcić dla siebie godzinę co drugi dzień.

Po 6 tygodniach pracy zaczęły pojawiać się pierwsze efekty, mięśnie zaczęły pracować, zaczęły chcieć. Jakie są moje efekty, odczuwalne dla mnie w codzienności: - rozstęp brzucha zmniejszył się z 3 palców, do jednego i został praktycznie tylko nad pępkiem.

Cały czas pracuję nad nim, ale to co było, a jest, to niebo a ziemia. Oczywiście sam brzuch wygląda też dużo lepiej, jestem w stanie lepiej go kontrolować, mogę spać na brzuchu i to jest dla mnie ogromna radość.

Ból mnie nie wybudza, w zasadzie zniknął całkowicie, mój pęcherz się uspokoił, nie woła pod byle pretekstem, jest w stanie dużo więcej wytrzymać, a także zmniejszyła się częstotliwość zapaleń pęcherza, mam znacznie silniejsze ręce, co przekłada się na to iż po ciężkiej pracy w ogrodzie nie mam uczucia, że mi odpadną.

Mam większą świadomość swojej postawy, umiem się lepiej skorygować, a całe moje ciało nabrało pewnej jędrności, która pomału zaczęła być w odwrocie. Lubię mówić o efektach swojej pracy nad sobą, bo nie jestem instruktorem fitness, moja aktywność fizyczna nie było wysoka, a mój organizm nie jest już najmłodszy i nie posiada tak łatwej regeneracji jak organizm powiedzmy 20-letni.

Jednak systematyczność i odpowiednie ćwiczenia sprawiają, że czuję się lepiej sama ze sobą. Kurs Pilates Core MT według metody Pani Anny Ścisłowskiej dał mi siłę i chęć do działania, a efekty pojawiają się naprawdę szybko. Dziękuję Pani Aniu za wskazanie drogi.

Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami.

Miejsca Szkoleń

*

Halifax

United Kingdom

*

Warszawa

Poland

*

Podkowa Leśna

Poland

*

Phone : +48 796 207 748

Phone : +44 74 90 78 99 98

Email : pilateseci@gmail.com