≠≠≠≠≠≠≠≠ Warsztaty dla instruktorów pilates

BÓL W CZASIE TRENINGU - SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE - 7 CZERWIEC WARSZAWA

Wstępna ocena i postępowanie - Kompendium wiedzy dla Trenerów Personalnych

Warsztaty poprowadzi: mgr Katarzyna Kołodko

mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przyznany przez pacjentów Certyfikat Jakości ZnanyLekarz.pl 2015, certyfikat Orły Medycyny 2018, dyplomowany terapeuta uroginekologiczny, studentka Polskiej Akademii Osteopatii Osteon Czytaj wiecej

Pani Katarzyna jest autorem licznych publikacji jakie prezentujemy na profilu FB naszej szkoły. Jej liczne wystąpienia na konferencjach naukowych często kończą się owacją na stojąco :)

Ciało człowieka to niewiarygodna konstrukcja. Przez niemal 2 miliony lat gatunek ludzki ewoluowal, zmieniając się pod wpływem środowiska zewnętrznego. Mimo, iż medycyna w znanym dziś kształcie towarzyszy nam relatywnie krótko, nasza rasa przetrwała. Natura wyposażyła nas w doskonałe mechanizmy naprawcze i obronne, które bez użycia leków bądź chirurgii przez setki tysięcy lat pozwalały ludziom zachować funkcjonalność, nawet w obliczu okaleczających, nieuleczalnych chorób, czy rozległych urazów. Czy warto wobec tego dyskredytować rolę pierwotnych mechanizmów samoleczenia? Zawierzyć reklamom o niezbędnych tabletkach na niemal każdą bolączkę? A może jednak rozsądnie posiadać przynajmniej elementarną wiedzę o tym, czym jest i w jaki sposób powstaje ból, jak dochodzi do uszkodzeń i naprawy tkanek, kiedy NAPRAWDĘ potrzebujemy pomocy specjalisty?

CEL WARSZTATU

  • Czy zgłaszane dolegliwości wymagają szybkiej interwencji specjalisty i do kogo ewentualnie skierować klienta?
  • Jakiego rozwoju sytuacji możesz się spodziewać- które objawy mieszczą się w zakresie spodziewanej normy, a kiedy interweniować?
  • Jak prostymi sposobami wspomóc proces samoleczenia? Profesjonalizm i komplementarna wiedza pomogą Ci nie tylko zdobyć zaufanie i szacunek klientów, ale także zadbać o własne bezpieczeństwo w trakcie treningów.

Warsztat przeznaczony dla instruktorów fitness, pilates, trenerów personalnych, trenerów biegania, fizjoterapeutów oraz osób związanych z treningiem siłowym i crossfit.

Warsztat przeznaczony dla instruktorów fitness, pilates, trenerów personalnych, trenerów biegania, fizjoterapeutów oraz osób związanych z treningiem siłowym i crossfit.

nauczyciel

-->

TRENING MIĘŚNI DNA MIEDNICY - Łamiemy Paradygmaty - Warsztaty Specjalistyczne

SPECJALISTYCZNE WARSZTATY DLA INSTRUKTORÓW I FIZJOTERAPEUTÓW

nauczyciel

Warsztaty poprowadzi: mgr Katarzyna Kołodko

Katarzyna Kołodko mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przyznany przez pacjentów Certyfikat Jakości ZnanyLekarz.pl 2015, certyfikat Orły Medycyny 2018, dyplomowany terapeuta uroginekologiczny, studentka Polskiej Akademii Osteopatii Osteon. Więcej

Problem osłabienia mięśni dna miednicy stanowi odsetek ok 70% kobiet powyżej 40 roku życia. O osłabionych mięśniach dna miednicy mówi się dosyć często. O nadmiernie napiętych słyszy się już rzadziej, pomimo że według  obserwacji wielu specjalistów od kilku lat problem ten dotyka coraz wiekszej grupy kobiet. Przyczyn może być wiele, jednak w w wywiadzie z pacjentem bardzo często okazuje się były one trennowane w sposób nieprawidłowy. Problem pojawia się już u podstaw. Czemu w obecnie panujących trendach dominuje informacja że mięsnie dna miednicy powinny być silne? Nie taka jest ich natura......

Wiele szkoleń z tego zakresu wprowadza nowe a czasem sprzeczne informacje. Chcemy usystematyzowac tą wiedzę. Na nasze szkolenie zaprosiliśmy wybitnego specjalistę w zakresie terapii mięśni dna miednicy którym bez wątpienia jest Pani mgr Kołodko.  

Pani Katarzyna jest autorem licznych publikacji (Magazyn Styl na Zdrowie) jakie prezentujemy na profilu FB naszej szkoły. Jej  wystąpienia na konferencjach naukowych często kończą się owacją na stojąco :)

"Pani Katarzyna jest jednym z najlepszych specjalistów w zakresie terapii mieśni dna miednicy z jakimi miałam okazję współpracować. Jej ogromne doswiadczenie oraz nowatorskie spojrzenie łamie obowiązujące od dawna paradygmaty i pozwala nam zobaczyć większość zagadnień  z zupełnie innej perspektywy"

Z całego serca polecam :) Anna Ścisłowska dyrektor Pilates ECI

Dla kogo jest to szkolenie? 

Warsztat przeznaczony dla instruktorów fitness, pilates, trenerów personalnych, trenerów biegania, fizjoterapeutów oraz osób związanych z treningiem siłowym i crossfit.

Celem warsztatu jest zwrócenie szczególnej uwagi na mity które powstały wokół rozumienia i pracy nad mięśniami dna miednicy.

O czym mało się mówi a na co, należałoby zwrócić szczególną uwagę? Na szkoleniu oprócz zajęć praktycznych odpowiemy na kilka zasadniczych pytań:

Kiedy i jak długo możemy ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Czy ćwiczenie mięśni dna miednicy powinniśmy rozpatrywać na poziomie całego głębokiego gorsetu mięsniowego?

Czy odtworzenie prawidłowego wzorca w ćwiczeniach izolowanych przywróci ich prawidłową funkcję a może zaburzy?

Które wizualizacje wpłyną na prawidlowy wzorzec pobudzenia a które stworzą wtórną dysfunkcję?

Mięsnie dna miednicy a funkcjonalne pozycje wyjściowe w odniesieniu to ćwiczeń

Jaki wpływ na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania mięśni dna miednicy mają zaburzone wzorce posturalne?

Jaki wpływ na osłabione mięsnie dna miednicy ma aktywność fizyczna w ciągu dnia?

Czym jest rozejście kresy białej i jaki ma to wpływ na mięśnie dna miednicy?

 

Informacja

Od pon do pt w godzinach 10.00-17.00 telefon 796-207-748

Organizator

BBPilates school oraz PilatesECI


http://bbpilatesschool.pl/


Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami.

Miejsca Szkoleń

*

Halifax

United Kingdom

*

Warszawa

Poland

*

Podkowa Leśna

Poland

*

Phone : +48 796 207 748

Phone : +44 74 90 78 99 98

Email : pilateseci@gmail.com